Mlýn, který putoval krajinou

Věděli jste o tom, že větrný mlýn na Nových Dvorech má nejmodernější dochované mlecí vybavení a že druhý takový v celé České republice nenajdete? Anebo že těchto tzv. větřáků bylo v polovině 19. století na Bílovecku téměř 70?

Pokud jste neznali odpověď, určitě Vás potěší možnost navštívit tuto krásnou technickou památku, která tvoří malou dominantu na Nových Dvorech u Staré Vsi, s průvodcem. Rádi bychom mlýnu vdechli trochu více života, a proto jsme si pro Vás připravili pravidelné komentované prohlídky v čele s panem mlynářem. Součástí komentované prohlídky větrného mlýna bude kromě mnoha zajímavých informací také ochutnávka chleba z místního ekologického zemědělství nebo možnost vyfotit se s maskotem mlýna, skřítkem Picmochem Jeronýmem, či si vyzkoušet umlít trochu mouky ze zrna na ručním rotačním mlýnku.

Tato komentovaná prohlídka je již třetím rokem zařazena do Technotrasy – projektu, který představuje ty nejzajímavější technické atraktivity z celého Moravskoslezského kraje.

Prohlídky

KDY

Zážitkové komentované prohlídky s mlynářem a ochutnávkou se konají (červen - září) ve vybrané soboty ve 14:00 a 15:30 (přesné termíny a vstupenky).

2021:

Zahájení sezóny proběhne 26. 6. 2021 letos netradičně v časech 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hod. V tento den se můžete těšit na zážitkové občerstvení formou tradičního pečiva, ukázky starého řemesla kovářského a něco sladkého nejen pro děti, ale také pro dospělé. 

TIP NA VÝLET
Vyjížďka Tatrabusem na komentovanou prohlídku větrného mlýna na Nových Dvorech a zpět do Bílovce proběhne 31. 7. 2021
a 28. 8. 2021. Odjezd Tatrabusu je od Muzea Bílovec a je nutné mít předem zakoupenou vstupenku. Cena atraktivní prohlídky je 200 Kč dospělí (v ceně je zahrnuta také zážitková prohlídka mlýna) a 100 Kč snížené.

KDE

Sraz účastníků je u mlýna s platnou vstupenkou.

K větrnému mlýnu se dostanete autem po cestě z Bílovce směrem na Bravinné. Auto můžete nechat u kaple sv. Martina na Nových Dvorech mezi Bravinným a Lukavcem. Od kaple ujdete asi 750 metrů přímo k mlýnu.

U kapličky je i autobusová zastávka Bílovec, Nové Dvory, kaple.

VSTUPENKY

Lístky je nutné koupit si předem online (vstupenky) nebo rezervovat v TIC (tel.: 556 412 266) nejpozději do pátku před sobotní prohlídkou do 12:00 . Sezóna: červen – září.

Vstupné:

100 Kč dospělí,

50 Kč děti/studenti/senioři/ZTP,

děti do 6 let zdarma.

 

TURISTICKÉ ZNÁMKOVÉ MÍSTO

Turistickou známku si můžete zakoupit v Informačním centru v Bílovci.

Více informací o větrném mlýně.

Foto

Upomínkové předměty lze zakoupit v TIC Bílovec.

 

Zážitková prohlídka je součástí projektu


Zpět

© 2022 Kulturní centrum Bílovec, p.o. | provozováno s ondrejfirla.eu