Mlýn, který putoval krajinou

Věděli jste o tom, že větrný mlýn na Nových Dvorech má nejmodernější dochované mlecí vybavení a že druhý takový v celé České republice nenajdete? Anebo že těchto tzv. větřáků bylo v polovině 19. století na Bílovecku téměř 70?

Pokud jste neznali odpověď, určitě Vás potěší možnost navštívit tuto krásnou technickou památku, která tvoří malou dominantu na Nových Dvorech u Staré Vsi, s průvodcem. Rádi bychom mlýnu vdechli trochu více života, a proto jsme si pro Vás připravili pravidelné komentované prohlídky v čele s panem mlynářem. Součástí komentované prohlídky větrného mlýna bude kromě mnoha zajímavých informací také ochutnávka chleba z místního ekologického zemědělství nebo možnost vyfotit se s maskotem mlýna, skřítkem Picmochem Jeronýmem, či si vyzkoušet umlít trochu mouky ze zrna na ručním rotačním mlýnku.

Tato komentovaná prohlídka je již čtvrtým rokem zařazena do Technotrasy – projektu, který představuje ty nejzajímavější technické atraktivity z celého Moravskoslezského kraje.

Prohlídky

KDY

Zážitkové komentované prohlídky s mlynářem a ochutnávkou se konají (červen - září) ve vybrané soboty ve 14:00 a 15:30 (přesné termíny a vstupenky). Letos jsme si pro vás připravili také tři speciální prohlídky:
5. července (út) | 21:00 | NOČNÍ PROHLÍDKA mlýna
23. července (so) | 13:00 & 17:0 | Vyjížďka TATRABUSEM na komentovanou prohlídku větrného mlýna
27. srpna (so) | 13:00, 15:00 & 17:00 | Vyjížďka TATRABUSEM na komentovanou prohlídku větrného mlýna

KDE

Sraz účastníků je u mlýna s platnou vstupenkou.

K větrnému mlýnu se dostanete autem po cestě z Bílovce směrem na Bravinné. Auto můžete nechat u kaple sv. Martina na Nových Dvorech mezi Bravinným a Lukavcem. Od kaple ujdete asi 750 metrů přímo k mlýnu.

U kapličky je i autobusová zastávka Bílovec, Nové Dvory, kaple.

VSTUPENKY

Lístky je nutné koupit si předem online (vstupenky) nebo rezervovat v TIC (tel.: 556 412 266) nejpozději do pátku před sobotní prohlídkou do 12:00 . Sezóna: červen – září.

Vstupné:

100 Kč dospělí,

50 Kč děti/studenti/senioři/ZTP,

děti do 6 let zdarma.

vstupné u speciálních prohlídek se může lišit - přesné  informace jsou u jednotlivých termínů

TURISTICKÉ ZNÁMKOVÉ MÍSTO

Turistickou známku si můžete zakoupit v Informačním centru v Bílovci.

Více informací o větrném mlýně.

Foto

Upomínkové předměty lze zakoupit v TIC Bílovec.

 

Zážitková prohlídka je součástí projektu


Zpět

© 2022 Kulturní centrum Bílovec, p.o. | provozováno s ondrejfirla.eu